הנך מוזמן לאירוע הפתיחה החגיגי
של פסטיבל הגלבוע לקידום דו-הקיום במדינת ישראל

אירוע הפתיחה יתקיים ביום ג', 26.8 בשעה 18:00 בבית התרבות האזורי (בית ציזלינג) בקיבוץ עין חרוד מאוחד וייקחו בו חלק, אנשי רוח, חברה וכלכלה מובילים, ראשי עדות, שגרירים, אורחים נכבדים מחו"ל ונציגים מהרשות הפלסטינית.

בקיץ הקרוב, בין התאריכים 26 ל-28 לאוגוסט, תקיים מועצה אזורית הגלבוע בפעם הראשונה בארץ פסטיבל בינלאומי שמטרתו קידום דו-קיום בין יהודים לערבים.

בניגוד לאלימות, אי-הסובלנות והקיצוניות אשר לעתים קרובות מדי מזוהות עם אזורנו, פסטיבל הגלבוע מביא יחדיו אמנים יהודים, מוסלמים ונוצרים מובילים, תוך יצירת שיתופי פעולה בין-תרבותיים. הפסטיבל מעלה על נס את חשיבות המפגש מתוך כבוד הדדי, אחווה ושיתוף פעולה המובילים ליצירת עולם הוגן יותר, צודק וסובלני עבור יהודים וערבים גם יחד.

מועצה אזורית הגלבוע, שבחרה ומקיימת הלכה למעשה דו-קיום, שוויון, שיתוף פעולה ואחווה כדרך חיים, מאמינה שניתן שיהודים, נוצרים ומוסלמים במזרח התיכון יציגו לעולם דגם אחר של חיים משותפים - חיים של שלום והרמוניה, צדק ושוויון.
לחץ כאן להרשמה

מטרת הפסטיבל


פסטיבל הגלבוע מושתת על שיתוף פעולה מלא בין אומנים, זמרים, רקדנים ויוצרים יהודים וערבים, בפני קהל משותף, באופן המבטא תרבויות שונות הנפגשות ומכבדות זו את זו ויוצרות בסיס איתן לחיים של שיתוף והבנה.

נהירת הציבור הרחב לכל שלושת ימי הפסטיבל, תביא להסרת מחסומים, ליצירת קשרים בין התרבויות, לבנייה של מופעים משותפים של אומנים ערבים ויהודים והעצמת הז'אנר של שיתופי פעולה בין ערבים ליהודים.

כמו כן לראשונה, יתקיים שיתוף פעולה בין עשרות רשויות וגורמים יהודים וערבים מכל רחבי הארץ, לצד גורמים בינלאומיים שביקשו להצטרף ולהיות חלק במפעל חשוב זה .